Moja razmisljanja o karmi

Karma u horoskopu i kako utiče na stvarni život osobe.
Post Reply
Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd
Moja razmisljanja o karmi

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 12:17 am

Evo me sad ovde!

Ja negde napisah da bih volela da raspravljam o karmi. O tome sam dosta citala, nevezano za astrologiju, ali nisam izgradila stav. Mada ne kazem da nema logike. Tema je veoma interesantna! Jednostavno ne znam da li da verujem ili ne. Pa bih volela da razmenim misljenja sa drugima, sta oni misle. Isto kao sto i po pitanju vere u Boga nemam stav, jednostavno mi za neke stvari, da bih u njih verovala treba opipljivi dokaz, a na zalost za te stvari ne mogu da ga dobijem! Ja sam takva licnost da sve stvari u koje verujem moram logicki da objasnim! Ipak sam jedan Bik!

Gospodin Dule mi je u odgovoru na moje pitanje rekao da je to bila karma koja je verovatno zavrsena u ovoj inkarnaciji. I ja to sebi jednostavno ne mogu da docaram. Jednostavno ne mogu da verujem da postoji nesto sto nema veze sa nasim sadasnjim zivotima!

G - din Dule kaze:
Konačno, Merkur vladalac kuće prvog braka je retrogradan, a i Pluton, vladalac kuće trećeg braka/veze, tako da je deo događaja karmičke prirode. Ovo je izgleda karma koja se ili završava u ovoj inkarnaciji, ili se ne može dalje nastaviti jer se karmičke energije preusmeravaju na biznis.

Ja o ovakvim stvarima jednostavno nemam stav. Da li je to isto sto i sudbina ili nije?
Pa ko hoce, neka mi odgovori, a najbolje ako hoce Dule.

Jos jedan veliki pozdrav!

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Video zapisi o karmi

Post by AstroDul » Sat Mar 03, 2007 6:55 am

Za početak, a i da biste znali moja razmišljanja o ovoj temi, pogledajte dva video zapisa sa sajta:

http://www.astrodule.com/karma.shtml

Karmičke tehnike su mnogobrojne, a pomalo su i kontradiktorne. Postoje dve odlične knjige na tu temu,

Četiri kapije karme do Aleksandra Imširagića i

Karmički horoskopi od Sergeja Šestopalova,

obe je izdao Imširagić, odnosno njegov AstroLab.

Karma je neuhvatljivi deo horoskopa, u smislu da prouzrokuje posledice, ali se ne vide jasni uzroci u materijalnom svetu tokom ove reinkarnacije. Uglavnom, imao sam dosta uspeha u tumačenju karme, toliko čak da je u jednom ili dva slučaja samo izrada horoskopa delovala kao lek i pomogla tim osobama da promene svoj život. Nešto im se složi u glavi, povežu se tanani delići svesti i podsvesti, stare veze puknu i mogu da se predaju nekom svom novom životu.

Nije uvek tako, ali bilo je i tako, što znači da je tumačenje karme vrlo značajno, možda ne u svakom horoskopu, ali ima gde je to suština dolaska kod astrologa.

Zabavan primer. Jedna žena kojoj sam radio horoskop navela je dva vremena rođenja i ostalo je da tokom seanse razjasnimo koje je tačno. E pa, rekla je ovako:

"Ja znam da smo bili u vezi u nekom od prethodnih života, ali to se tada završilo."

Odlično, to je omogućilo da se horoskop rektifikuje istog trenutka, jer po jednom od dva ponuđena vremena rođenja njen Descendent je padao na moju natalnu Veneru i to je bilo to...

Postoji i stanovište da je ceo natalni horoskop izražavanje karme za ovaj život, pa makar u natalnoj karti i ne bilo retrogradnih planeta, aspekata sa čvorovima i sl.

8% ljudi nema retrogradne planete u natalnoj karti i trebalo bi da su oni po prvi put na ovoj planeti. Svi ostali se reinkarniraju, po Šestopalovu, od 700 do 1000 puta na ovoj planeti!

I tako dalje. Ako neko od članova foruma ima svoja iskustva po ovom pitanju, voleo bih da ih čujem (obavezno navesti natalne podatke, da bismo mogli da sagledamo celinu horoskopa).

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sat Mar 03, 2007 5:16 pm

Ja sam Vam upravo poslala odgovor na predhodnu diskusiju koju smo vodili, a ovaj odgovor nisam ni procitala, pa sam dosta svojih razmisljanja tamo iznela.

Sto se mene licno tice, ja nemam iskustava koje bih povezala sa karmom, ili jednostavno ja to ne umem da prepoznam. Ne umem to da raspoznajem ni po retrogradnim planetama, ni po Mesecevim cvorovima! Ovu temu i nisam zapocela zbog sebe, vec iz moje licne radoznalosti, da vidim sta drugi o tome misle. Jer kao sto rekoh, nije blisko nasem mentalitetu i kulturi.

Ja jesam dosta citala o tome, ali ne iz oblasti astrologije. To je nesto sto mi deluje vrlo logicno (u svakom slucaju logicnije nego hriscansko shvatanje zivota posle smrti). Mozda cu zvucati banalno, ali me zanima: gde idu nase duse (da ih tako nazovem) izmedju dva zivota? Gde se nalaze? Da li je to neki vakuum?

Samo kad bih za sve to imala neki opipljivi dokaz!

Cak sam citala i tome da hipnozom ljudi mogu da se vrate u predhodne zivote. Te se tehnike u nekim zemljama koriste za lecenje nekih trauma, kojima ne moze da se pronadje uzrok. Npr. kada psihijatri pokusavaju (sto oni najcesce rade) da otkriju uzrok nekih strahova u podsvesti pacijenta. Pa kada to ne uspeju, onda idu dalje, u detinjstvo. Pa kada ni u tome ne nadju uzrok, idu na vracanje u predhodne zivote. I po tome sto sam citala, tako i uspevaju da ga nadju. Naveden je primer nekih strahova od seciva npr.

Procitala sam i da se u nekim zemljama psihijatri i psiholozi intenzivno time bave, ali rezultati istrazivanja nisu dozvoljeni da se objavljuju, jer stvarnih dokaza nema. Sve su jos uvek samo nagadjanja.

Pa ako imate nekih saznanja i primera, pisite!

A gospodinu Duletu jos jednom hvala sto cu na ovom forumu moci lepo da se obrazujem!

Veliki pozdrav!

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Post by AstroDul » Sun Mar 04, 2007 7:51 am

S obzirom da su se postovi ovde namnožili za samo jedan dan, odgovaraću "post na post", da bi stvari bile jasnije.

gde idu nase duse (da ih tako nazovem) izmedju dva zivota? Gde se nalaze? Da li je to neki vakuum?
Ovo je ogromna tema, i možemo je obrađivati natenane, tokom sledećih nedelja, meseci i godina, ali suština je sledeća:

Mi smo večna bića, deo sveopšte zajednice koju neki nazivaju Bog, neki Priroda itd. Od milijardi milijardi milijardi ovakvih bića, mi koji smo ovde na planeti Zemlji, odlučili smo da stvrdnemo jedan deo svoje energije i pretvorimo ga u telo, to je kao neka vrsta sonde koju istraživač šalje u nepoznati predeo, pa kako sondi bude!

Pošto imamo telo, bogatiji smo za iskustva života u materijalnom svetu, i kao takvi, na putu sticanja iskustva napredniji smo od tzv. anđela, svetlosnih, energetskih i ostalih bića za koja stalno mislimo da im je lakše jer nemaju telo. Pošto se zna da smo ovde izloženi velikim iskušenjima, zbog uronjenosti u materijalni svet, svi mi koji smo ovde stalno smo pod prismotrom i pomoći anđela, čuvara, vodiča i ostalih dobronamernih energetskih bića.

Noću spavamo a to je odlazak u četvrtu dimenziju, gde mi takođe istovremeno postojimo. Spavanje i san su način da se ponovo povežemo sa samim sobom, razmenimo misli i iskustva, pročistimo ih, odbacimo nepotrebno i -- ako je sve proteklo kako treba -- probudimo se osveženi, spremni za još jedan naporan dan na planeti Zemlji.

Ako vidimo samo ovaj život i ovo telo, ništa nećemo videti. Inkarnacija je samo način da se jedni karmički dugovi plate, a da se naprave novi itd. sve dok ne naučimo sve što se na ovoj planeti može naučiti. Teoretski, svaka inkarnacija može biti poslednja na ovoj planeti, samo ako se život živi puno i potpuno, do kraja i preko kraja svog natalnog horoskopa.

Smrti nastupa kada duša konstatuje da telo više ne može da joj bude sredstvo boravka na ovoj planeti. Duša odlazi u svoj energetski prostor u petoj dimenziji, gde je dočekuju kao heroja, jer svako ko se patio na Zemlji to zapravo i jeste. Kad dođe tamo, duša ponovo razmatra svoje energetske zadatke, tj. ima li karme koju treba da očisti ili ima li nekih novih polja interesovanja koja bi volela da prođe i nauči, i prati seksualnu aktivnost na Zemlji. Ako ustanovi da bi mogla da napreduje kroz ponovno rođenje, ponovo se inkarnira itd. itd. itd.

Što se tiče tehnike za vraćanje u prethodne živote, to nikako ne smete raditi sami, uvek mora da bude neko ko vas vodi i -- što je najvažnije -- ko vas može vratiti ako se zaglavite u prethodnim životima. Da, moguće je da poželite da se ne vratite u ovaj život, a onda ovde ostaje telo u nekoj vrsti kome... vrlo neprijatna situacija!

Lekovitost regresije potiče od toga što se potisnuti problemi iznesu na nivo svesti, a onda čovek može racionalno da strah i problem ukloni.

No, kao što sam već negde u ovom forumu napisao, do saznanja o prethodnim životima se može doći i kroz natalnu kartu itd.
Last edited by AstroDul on Sun Mar 04, 2007 9:34 am, edited 1 time in total.

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Karma, da ili ne

Post by AstroDul » Sun Mar 04, 2007 9:34 am

Ali postoji nešto što me užasno nervira. A to je: slušajući razne astrologe na TV i drugim mestima stekla sam utisak da kad ne umeju da odgovore na neko pitanje, ili jednostavno neće u njega da se udube, onda daju odgovor da se to i to dešava zbog karme!!! I tačka! Tu nema ni napred, ni nazad. To je to i sa tim moramo da se mirimo! Pa takav bih i ja odgovor mogla da dam i da ne preuzmem nikakvu odgovornost na sebe! Jednostavno ne mogu da prihvatim nešto tako. Onda neka mi objasne zašto je to tako!
Ovo je tačno, karma se jednim delom javlja u astrologiji upravo zato što se nešto ne može objasniti ostalim planetama. A što se tiče astrologa na televiziji, pa to je uglavnom negledljivo, upravo zato i moraju da plaćaju termine jer ih niko normalan ne bi pustio na televiziju tek tako!

No ako se astrolozi ponekad i vade na karmu, ne znači da ona ne postoji i da ne deluje! Kao što sam već napisao, upravo kroz analizu karme se može svašta dokučiti i klijentu dati uputstva za ovaj sadašnji, konkretan život. Ne bih karmu u horoskopu otpisivao samo zato što većina astrologa ne zna šta će sa njom!
Ili još gori primer: kad kažu ljudima da nose porodičnu karmu!!! Šta im to znači? Pa koliko god sam čitala o tome, nikad nisam naišla na termin "PORODIČNA KARMA"! U svakoj knjizi o tome, karma je samo lična. Reinkarnira se moja duša i plaća ono što je ostala dužna iz predhodnih života. Šta to onda znači? Da su možda moji baba i deda nešto zgrešili, a ja sad ispaštam zbog njihovih grehova. Je l' tako? Pa izvinite, ali su to za mene gluposti! Pardon ako neko misli drugačije!
Ako ste čitali psihološku literaturu, možda vam termin "porodično nesvesno" više znači. Suština je ista, šta god radili, kome, i kada, to ostaje da odjekuje kroz večnost, pa deluje i na vas i na vaše potomke. Sve što su vaši preci radili i uradili, ikada, i dalje deluje na sve nas, a na vas kao na genetski direktno povezanu osobu, deluje mnogo jače.

Evo banalnog primera. Recimo da se vaš pradeda preselio iz jedne države u drugu... da li njegova odluka i dan danas deluje na vas -- ja bih rekao da da, itekako da! A to da su baba i deda nešto zgrešili, pa da ja sad ispaštam... pa neće se desiti svakom, ali bilo je kod mene nekoliko klijenata upravo sa takvim problemima.

Ako je porodična karma u pitanju, svakako će biti upletena četvrta kuća. Mogu vam navesti primer žene koja pati od progresivne multiple skleroze od kako je rodila sina, u čijem horoskopu je ona predstavljena Mesecom na vrhu četvrte kuće u Raku, u do na stepen tačnom kvadratu sa konjunkcijom Saturna i Jupitera... kažite njoj da porodična karma ne deluje!

Ili, primer muškarca, inženjera na položaju, preko 50 godina, koji nikako da uđe u brak... puno žena, puno namerno prekinutih trudnoća i veza, ali kao da uvek reterira kad dođemo do sudbonosnog DA. On u horoskopu ima retrogradni Pluton u četvrtoj kući, sa Jupiterom, sve to kvadrat retrogradna Venera iz sedme. U njegovoj podsvesti živi i dalje uništeno celo njegovo pleme, spaljeno i razoreno, i on više ne želi da se razmnožava i zasniva porodicu upravo iz straha da se to sve ponovo ne desi.

A o porodičnim prokletstvima i da ne pričamo.

Sve u svemu, karma se ne tumači mnogo često ali kad se stvari slože, onda se mora posegnuti i za time, sve za dobrobit klijenta.

Lunaria
Posts:35
Joined:Fri Mar 02, 2007 4:16 pm
Location:Hrvatska

Post by Lunaria » Sun Mar 04, 2007 3:01 pm

Citat:

Ili još gori primer: kad kažu ljudima da nose porodičnu karmu!!! Šta im to znači? Pa koliko god sam čitala o tome, nikad nisam naišla na termin "PORODIČNA KARMA"! U svakoj knjizi o tome, karma je samo lična. Reinkarnira se moja duša i plaća ono što je ostala dužna iz predhodnih života. Šta to onda znači? Da su možda moji baba i deda nešto zgrešili, a ja sad ispaštam zbog njihovih grehova. Je l' tako? Pa izvinite, ali su to za mene gluposti! Pardon ako neko misli drugačije!

Poštovana Dijana!
Ne znam koliko ste upućeni u astrologiju,ali bih vam preporučila da pogledate natalne karte članova svoje obitelji i vašu,sigurno ćete pronaći nekoliko istih aspekata,pa čak i podudaranje važnih točki horoskopa (I.C,M.C,Asc,Dsc)što zapravo pokazuje vašu vezanost u genetskom smislu,a time i genetsko nasljeđe.Također,posebno promotrite Mjesec u svom horoskopu,kao i četvrtu kuću jer je on vaše porijeklo,vaši korijeni..
Toliko ukratko od mene,nadam se da ćemo se uspješno družiti na ovom forumu,pozdrav.

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sun Mar 04, 2007 6:47 pm

Ovo je tačno, karma se jednim delom javlja u astrologiji upravo zato što se nešto ne može objasniti ostalim planetama. A što se tiče astrologa na televiziji, pa to je uglavnom negledljivo, upravo zato i moraju da plaćaju termine jer ih niko normalan ne bi pustio na televiziju tek tako!
Da, to je za nas negledljivo, ali deluje da je za njih vrlo unosno! A pošto i ako postoji karma, Vi kažete da je to se nešto što se ne može objasniti ostalim planetama, onda pretpostavljam i da nije moguće (kao što oni rade) za nekoliko minuta, koliko traju ti razgovori nečiji horoskop sagledati toliko detaljno i protumačiti njegovi karmu! Mislim da zahteva duže vremena. Znači u ovome smo se složili.

Samo treba narod nekako prosvetiti (ako je to moguće) da im bar ne plaća tolike pare i da sluša ta lupetanja. Ako već ne postoji zakon da ih u tome spreči. Pošto mislim da su zaslužili zaista zakonske sankcije. Po meni je to samo zloupotreba neukosti ovog naroda, ali to je već neka druga tema!
Ne bih karmu u horoskopu otpisivao samo zato što većina astrologa ne zna šta će sa njom!
Ne, ja je nisam otpisala! Ja sam srećna što napokon mogu s nekim da prodiskutujem o tome, ko zna više od mene. Ja bih samo da mogu da je sagledam ili nekako dokučim. Samo i da to mogu, mislim da bih se plašila kad bi mi neko neke moje probleme na taj način objasnio, jer je to nešto što ne bi bilo u mojoj moći da rešim! Zato me u stvari na neki način i plaši! Jer o njoj ne znam dovoljno. Ali sam bar spremna da učim i čujem nova misljenja, za razliku od mnogih! Kao da vidim i sama da u tome nečega ima, ali nisam dovoljno upućena da bih znala šta!
Ili, primer muškarca, inženjera na položaju, preko 50 godina, koji nikako da uđe u brak... puno žena, puno namerno prekinutih trudnoća i veza, ali kao da uvek reterira kad dođemo do sudbonosnog DA. On u horoskopu ima retrogradni Pluton u četvrtoj kući, sa Jupiterom, sve to kvadrat retrogradna Venera iz sedme. U njegovoj podsvesti živi i dalje uništeno celo njegovo pleme, spaljeno i razoreno, i on više ne želi da se razmnožava i zasniva porodicu upravo iz straha da se to sve ponovo ne desi.
Ovaj primer razumem! Ali to je ipak po meni lično, a ne porodično. Bar ja toliko uspevam da shvatim. Možda ovakav primer i može da pomogne da neke ljude sa sličnim problemom shvatim, deluje logično!

Ali ovo:

Evo banalnog primera. Recimo da se vaš pradeda preselio iz jedne države u drugu... da li njegova odluka i dan danas deluje na vas -- ja bih rekao da da, itekako da! A to da su baba i deda nešto zgrešili, pa da ja sad ispaštam... pa neće se desiti svakom, ali bilo je kod mene nekoliko klijenata upravo sa takvim problemima.
Da se moj pradeda preselio iz jedne u drugu državu, naravno da bih osećala posledice. Ne ja, nego verovatno moji roditelji. Možda ne bi bili shvaćeni u potpunosti u početku, pošto bi bili drugačiji od ostalih. Ali koliko se njih preselilo u druge države, pa su se ljudi vremenom navikli i srodili s novom sredinom? Ne vidim šta je tu loše? Dok bih ja (njegova praunuka) došla na red, već bih bila asimilovana.
A o porodičnim prokletstvima i da ne pričamo.
Ovo mi je ipak potpuno strana tema! Ne mogu da objasnim sebi i poverujem u to.

Pošto je stvarno dosta tema otvoreno, moram još jednom da pročitam, pa ću poslati novi post.

Dijana

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sun Mar 04, 2007 7:35 pm

Mi smo večna bića, deo sveopšte zajednice koju neki nazivaju Bog, neki Priroda itd. Od milijardi milijardi milijardi ovakvih bića, mi koji smo ovde na planeti Zemlji, odlučili smo da stvrdnemo jedan deo svoje energije i pretvorimo ga u telo, to je kao neka vrsta sonde koju istraživač šalje u nepoznati predeo, pa kako sondi bude!
Možda u ovome i jeste moj problem! Nikako sebi ne mogu da objasnim Boga, a ni ostale stvari koje nisu na ovoj planeti materijalizovane. Stalno pokušavam da pronađem neki dokaz. Imam jednostavno takav mozak koji razume samo činjenice tipa: 2+2=4! Koliko sam se god trudila (a jesam), nisam sebi mogla da dočaram nešto kao što je Bog! Vi mi jeste objasnili na slikovit i prizeman način (tako da ja sad u glavi zamišljam tu sondu).

Ali kako da zamislim dušu, koja je bez tog tela, pa se negde, na nekom mestu pakuje, onda putuje, pa dolazi ovde... I na kraju postaju ljudi, ovakvi kave ih mi vidimo! I to sve da bi stekli neko novo iskustvo koje nisu u nekom predhodnom životu.

A zašto se onda vraćaju starim ljubavima ili stvarima kad su to već sve preživeli? Zar im treba još jedno isto iskustvo?

A šta kažete za slučaj Dalaj Lame, o kome sam čitala? Kažu da je on uvek jedna te ista duša koja samo prelazi iz tela u telo. Da to je zanimljiv primer! Kažu da kad jedan umre, odmah sva deca koja su na Tibetu rođena u vreme njegove smrti postaju potencijalni kandidati. Pa kad napune nekih 5-6 godina sve ih dovedu, pa onaj dečak koji uspe da prepozna gde je onaj predhodni ostavio stvari, prostorije u kojima je živeo i ostalo, znaju da su našli Dalaj Laminu dušu! I to tako funkcioniše toliko vremena!
Ako vidimo samo ovaj život i ovo telo, ništa nećemo videti. Inkarnacija je samo način da se jedni karmički dugovi plate, a da se naprave novi itd. sve dok ne naučimo sve što se na ovoj planeti može naučiti. Teoretski, svaka inkarnacija može biti poslednja na ovoj planeti, samo ako se život živi puno i potpuno, do kraja i preko kraja svog natalnog horoskopa.
Pa da li je onda cilj da budemo sad na Zemlji poslednji put? Da li je to benefit, više se ne vraćati? Ili treba da težimo da se vraćamo?

Što se tiče tehnike za vraćanje u prethodne živote, to nikako ne smete raditi sami, uvek mora da bude neko ko vas vodi i -- što je najvažnije -- ko vas može vratiti ako se zaglavite u prethodnim životima. Da, moguće je da poželite da se ne vratite u ovaj život, a onda ovde ostaje telo u nekoj vrsti kome... vrlo neprijatna situacija!

Lekovitost regresije potiče od toga što se potisnuti problemi iznesu na nivo svesti, a onda čovek može racionalno da strah i problem ukloni.
Sigurno da ne bih radila sama! Ne bih znala ni gde bih, ni kako bih! Samo sam čitala o tome da to u nekim zemljama primenjuju u svrhu terapije nekih trauma i fobija i da se radi hipnozom. Koliko znam to rade psihijatri, ali ne kod nas. A i ti koji rade, ne rade javno, jer nije odobreno kao metod. Niti dokazano. Ali zaista mi ne bi palo na pamet da ja radim. Prvo kod sebe ne vidim razlog, sem radoznalosti. A to bi onda bila ludost!

A čitala sam upravo i o tome, da je koma neko stanje između. Čak svedočanstva ljudi koji su komu preživeli i sećali se da su u tim trenutcima lebdeli iznad svog tela, gledali lekare i rodbinu koja ih neguje, a oni se pri tom osećali sjajno i rasterećeno. I nisu imali želju da se vraćaju! Povratak su doživeli kao kaznu.

Kod ove teme mi zaista navire toliko ideja i pitanja! Ja sam samo takva da moram sve da materijalizujem da bih verovala!

A Vi G-dine Duško me terate sve više i više da se sećam stvari koje sam godinama čitala i slagala u svojoj svesti. Jednostavno nisam uspevala da ih primenim.

A sad: šala mala!!! :wink: Zašto ja razumem Vodolije i one mene? (Moje laičko objašnjenje!)

Zato što sam ja jedan lenji i spori Bik, koji je dosta informacija i znanja nakupio iz raznih oblasti, ali je bio isuviše trom da ih plasira i primeni. Da na neki način pusti u promet. Onda naiđe neka Vodolija (svejedno koja, u ovom slučaju G-din Dule i Misha)) i podstakne me na razmisljanje! I nekako me tera na inventivnost! To mi se redovno dešava.

Još će meni sad nešto pasti na pamet...

Dijana

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Još primera o karmi

Post by AstroDul » Sun Mar 04, 2007 7:51 pm

Da nisam sreo ljude kod kojih porodična prokletstva deluju, i ja bih to teško svario. Ali pošto jesam, moram to uzeti u obzir i kada njima tumačim horoskop i kada ga tumačim nekim drugima.

Sećate se da ste u školi uvek imali predmete koji su vam išli dobro, i one druge, o kojima kao da ništa ne znate. Ovi prvi su vam poznati iz prethodnih života i samo ih se podsećate, ovi drugi su vam stvarno novi i po prvi put ih učite, zato i izgledaju teški.

Postoje zadaci koji su duži od pojedinačnih života, pa nazvali to karmom ili nekako drugačije, svejedno je. Kažu da za jednog Betovena treba tridesetak uzastopnih inkarnacija, sve na istu temu, u njegovom slučaju, to je bila muzika. Ali svako od nas ima svoju dominantnu temu, koja se uglavnom vidi u nizu od nekoliko inkarnacija, odnosno, jedini način da to proučavamo je astrologija.

E sad, sreo sam i jednu osobu koja je tokom ovog života bila na više mesta gde je nekada živela. U Karakasu je bila streljana ispred zida, i kad je došla na to mesto, doživela je šok. U Austriji, u jednom mestu, tačno je znala gde se nalazi javna česma, zatim da je u podrumu kafane starinski vinski podrum (što ni kelneri nisu znali), kao i da je zgrada preko puta bila napravljena samo za balove... i sve su to domoroci potvrdili.

A što se tiče uticaja predaka, neki put je baš očigledno, ma eno ga, isti deda. Ima i kad nije očigledno ali ipak deluje, Jedina razlika je što ako pričamo o telu, to je onda genetika i to je modernom ali materijalizmom sluđenom zapadnom mozgu prihvatljivo, a ako pričamo o nasleđivanju psihe, to je karma i eto to mora da ne postoji jer se ne može pipnuti.

Ali zato imamo natalne karte čitavih porodica pa jasno vidimo ko je šta nasledio i od koga. Ako otac ima Jupitera u 12 kući, a dete mu ima to, valjda je jasno da je to nasleđeno. Ako isto dete ima kvadrat Saturna i Venere, baš kao i majka mu, valjda je i to jasno od koga je nasleđeno. A kad ima iste aspekte, onda mu se i psiha tome uprepodobi, pa počne da liči i psihički na roditelje...

Veza sa precima bi bila ako i baka i majka i dete imaju istovetni položaj, npr. Mesec u Jarcu ili nekom drugom znaku, ili neke iste aspekte, položaje itd. Ako u tri generacije postoje isti astrološki elementi, pa se još uplete i neki loš aspekt Plutona, pa čak i Neptuna, eto teškog porodičnog nasleđa, tj. ako mi dozvolite da upotrebim taj izraz -- eto teške porodične karme!

Da li je sada jasnije?

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Post by Dijana » Sun Mar 04, 2007 9:54 pm

Da sad jeste!
Ako tako gledamo (po aspektima planeta), odnosno ako vidimo iste aspekte planeta u istoj porodici, onda to deluje kao da je to.

A kako onda objašnjavate slučaj Dalaj Lame? Tu nije reč o rodbinskim vezama.
Sećate se da ste u školi uvek imali predmete koji su vam išli dobro, i one druge, o kojima kao da ništa ne znate. Ovi prvi su vam poznati iz prethodnih života i samo ih se podsećate, ovi drugi su vam stvarno novi i po prvi put ih učite, zato i izgledaju teški.
A je l' to ono kad kažemo da za nešto imamo dara, a za nešto ne?
Kažu da za jednog Betovena treba tridesetak uzastopnih inkarnacija, sve na istu temu, u njegovom slučaju, to je bila muzika.
Pa znači li to onda da svi veliki umovi moraju da se vraćaju više puta da bi naučili nešto toliko dobro, da im ravnih nema?

I slučajevi da se neko seća mesta na kojima nikad nije bio su mi poznati iz literature, ali se sama nisam suočila s tim (ili možda nisam obraćala pažnju), niti poznajem nekoga ko ih ima. Ali polako, možda naletim. Kad toliko svedoka tvrdi da je moguće, pa zašto da odbijam mogućnost?


A što se tiče uticaja predaka, neki put je baš očigledno, ma eno ga, isti deda. Ima i kad nije očigledno ali ipak deluje, Jedina razlika je što ako pričamo o telu, to je onda genetika i to je modernom ali materijalizmom sluđenom zapadnom mozgu prihvatljivo, a ako pričamo o nasleđivanju psihe, to je karma i eto to mora da ne postoji jer se ne može pipnuti.
Pa zar i karakter ne objašnjavamo genetikom? Zar nemamo svi mi osobine svojih predaka? Kako fizičke, tako i psihičke. Da li je to samo zapadni način razmisljanja da kažemo genetika, a ne karma? Pa onda su te dve reči u psihičkom smislu - sinonimi!

U svakom slučaju ovo je interesantan stav. Stvarno me navodite da razmišljam o ovome. Ko zna onda koliko svakodnevnih stvari koje činimo možemo s tim da povežemo? Možda i neke naše navike za koje ne znamo odakle nam, jednostavno ih imamo, a o njima i ne razmišljamo?

Ali to sve zvuči mnogo komplikovano za obične ljude! Da li u tumačenju natalne karte to može da se izbegne, jer mislim da komplikuje probleme koje već ionako imaju. Nisu svi upućeni u tu materiju, možde nemaju ni predstavu o tome. Šta ljudi kažu, kako reaguju kad im se stvari na taj način objasne? Ja mislim da bi me to strašno pogodilo. Zamislite, nešto loše što mi se dešava je posledica moje karme, i... Ja tu ništa ne mogu! Samo da se pomirim i trpim! To mi tako izgleda.

Ako nisam u pravu, Vi me ispravite, molim Vas!

Dijana

Dijana
Posts:36
Joined:Mon Feb 26, 2007 3:42 pm
Location:Beograd

Pozdrav za Lunariu!

Post by Dijana » Mon Mar 05, 2007 1:41 am

Za Lunariju:
Poštovana Dijana!
Ne znam koliko ste upućeni u astrologiju,ali bih vam preporučila da pogledate natalne karte članova svoje obitelji i vašu,sigurno ćete pronaći nekoliko istih aspekata,pa čak i podudaranje važnih točki horoskopa (I.C,M.C,Asc,Dsc)što zapravo pokazuje vašu vezanost u genetskom smislu,a time i genetsko nasljeđe.Također,posebno promotrite Mjesec u svom horoskopu,kao i četvrtu kuću jer je on vaše porijeklo,vaši korijeni..
Toliko ukratko od mene,nadam se da ćemo se uspješno družiti na ovom forumu,pozdrav.

Nadam se i ja da ćemo se družiti na ovom forumu! Bilo bi mi drago da čujem razmišljanja drugih ljudi o ovoj temi (a i o ostalima, naravno). Ionako me zanima koliko je zanimanje za karmu rasprostranjeno u narodu? Koliko ljudi stvarno veruje u to i koliko o tome zna. Pa da na taj način sagledam bolje gde sam tu ja. Jer jedno je kad nam objasni stručnjak, a drugo misljenje običnih. Bar ja volim da čujem sve strane!

A kao što vidim Lunaria, Vi znate dosta. Jer ono što ste rekli Vi, poklapa se s onim što je rekao G-din Duško. Samo je on još to detaljnije objasnio.

Post Reply