Pogrešno vreme rođenja

Sve što se tiče natalne astrologije -- aspekti, znakovi, planete, kuce, fiksne zvezde, stepeni, središnje tačke, arapske tačke.
Post Reply
bojana8
Posts:8
Joined:Sun Mar 04, 2007 11:20 pm
Location:Novi Sad
Pogrešno vreme rođenja

Post by bojana8 » Thu Mar 08, 2007 2:48 pm

Poštovani gospodine Dušane,
po vremenu rođenja koje mi je upisano u krštenici u podznaku sam 0 stepen Jarca, a da sam rođena samo 5 minuta ranije bila bih 29 stepeni Strelca. Kako sam shvatila I kuća u kojoj je smešten podznak opisuje naš fizički izgled, karakter, način na koji nas drugi doživljavaju, način na koji se predstavljamo... a ja se ne mogu ni u čemu pronaći ako sam u podznaku Jarac (nisam nižeg rasta, niti koščata, a nažalost ni preterano mršava, nisam srpljiva ni preterano ambiciozna, kao ni štedljiva...). Da li je moguće da mi je sat rođenja pogrešno upisan, s obzirom da mi je majka (Ovan) imala jako težak i dug porođaj (24h)? Negde sam pročitala da se znakovi ponavljaju u jednoj porodici, a meni je otac bio Strelac. Da li postoji neka tehnika pomoću koje bih mogla da tačno utvrdim svoj podznak?
Pozdrav

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Rektifikacija horoskopa

Post by AstroDul » Fri Mar 09, 2007 9:14 am

Poštovani gospodine Dušane,
Zovem se Duško, ne Dušan. Pošto se sajt zove AstroDule, možete me zvati i Dule, barem na ovom forumu!
po vremenu rođenja koje mi je upisano u krštenici u podznaku sam 0 stepen Jarca, a da sam rođena samo 5 minuta ranije bila bih 29 stepeni Strelca. Kako sam shvatila I kuća u kojoj je smešten podznak opisuje naš fizički izgled, karakter, način na koji nas drugi doživljavaju, način na koji se predstavljamo... a ja se ne mogu ni u čemu pronaći ako sam u podznaku Jarac (nisam nižeg rasta, niti koščata, a nažalost ni preterano mršava, nisam srpljiva ni preterano ambiciozna, kao ni štedljiva...).
I da vam je podznak na 29 Strelca, većinski deo prve kuće bi bio u znaku Jarca, tako da vam vađenje na Strelca ne pomaže mnogo.

Jarčevi su višeg rasta a ne nižeg rasta u odnosu na svoju okolinu, samo da znate.

Veoma je pojednostavljeno shvatati da samo prva kuća ili samo podznak opisuju vašu spoljašnjost. Ceo horoskop opisuje vašu spoljašnjost i sve drugo, ceo horoskop je minimum a ne samo podznak. U okviru horoskopa, gledamo gde su vladaoci prve kuće, obično ih ima dva, retko kad tri a skoro nikad samo jedan. Aspekti i položaji vladara prve kuće po znacima, pa i po stepenima, svi zajedno utiču na izgled, spoljašnjost, mimiku, karakter itd.
Da li je moguće da mi je sat rođenja pogrešno upisan, s obzirom da mi je majka (Ovan) imala jako težak i dug porođaj (24h)?
Jeste, moguće je da je čas rođenja pogrešno upisan. Pravi trenutak rođenja je prvi udah vazduha u telo, a ne samo čin izlaska bebine glave, ruke ili bilo čega drugog. Kad uđe vazduh, konačno ulazi i duh.
Negde sam pročitala da se znakovi ponavljaju u jednoj porodici, a meni je otac bio Strelac.
Mnogo je pojednostavljeno gledište da se samo znakovi ponavljaju u porodicama. Ponavljaju se u aspekti, ili samo dve iste planete u nekom jakom aspektu, ili položaj planeta po kućama a mogu se ponavljati i najrazličitije druge kombinacije i konfiguracije. Uzmu se natalne karte roditelja i dece i gleda se "komad po komad" šta imaju roditelji, šta imaju deca, napravi se spisak i to je to. Ako nema spiska, odnosno, ne može da se ustanovi ponavljanje od roditelja ka deci, treba gledati šire, karte deda, baba, stričeva, tetki itd. i nešto će se već naći.
Da li postoji neka tehnika pomoću koje bih mogla da tačno utvrdim svoj podznak?
Da, to se zove rektifikacija horoskopa. Treba da se sedne sa astrologom i da se priča. Dok se radi rektifikacija, astrolog vas pita razne stvari, gleda po važnim datumima vašeg života npr. venčanje, razvod, rađanje dece ili abortusi, itd. Svaki važan događaj može poslužiti, ali ceo proces je dosta naporan.

Kada se meni neko obrati za izradu horoskopa, a ne zna tačno vreme rođenja, prvo što je važno je da kaže da se ne zna tačno, a onda da kaže neki raspon u kome se rođenje moglo odigrati. Umesto rektifikacije, ja onda napravim dve ili više natalnih karti sa razmakom od pola sata i tokom seanse proveravam koja natalna karta bi bila najbolji opis onoga što klijent priča i što mu se desilo u životu. Onda u ostatku seanse radim sa odabranom kartom a ostale zanemarimo.

U praksi to dosta dobro funkcioniše, a pravom rektifikacijom se ne bavim zato što bi se seansa potrošila na to umesto na rešavanje klijentovih životnih pitanja.

bojana8
Posts:8
Joined:Sun Mar 04, 2007 11:20 pm
Location:Novi Sad

Post by bojana8 » Fri Mar 09, 2007 12:11 pm

Poštovani gospodine Duško,
Prvo želim da Vam se izvinim što sam Vas oslovila pogrešnim imenom. Nadam se da ćete mi oprostiti. Hvala Vam na iscrpnom odgovoru i vremenu koje ste potrošili odgovarajući mi. Čini mi se da sam shvatila Vaš odgovor.
Pozdrav
Bojana

Post Reply