Zašto je važan horoskop braka?

Kakav ce biti brak, kada ga je pogodno sklopiti i sa kim.
Post Reply
webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm
Zašto je važan horoskop braka?

Post by webhanuma » Sun Apr 01, 2007 9:14 pm

****
Admin Zbog značaj pitanja koje je ovde pokrenuto, preinačio sam originalni naslov (Tehničko pitanje) u gornji naslov, i pretvorio poruku u stalnu, tako da svi počnu čitanje ovog dela foruma sa ovom porukom.
****

Izvinite ako nije trebalo da otvaram novu temu, ali ovo bi moglo biti svima interesantno, a znam da ne smem 100 pitanja za sebe postaviti.
Dakle ovo kako moze biti pitanje generalnog karaktera, tako moze na primeru bilo kog para koji se vec udenu negde na forum da se obradi.
Dakle interesuje me koja je sustinska razlika kada (vremenski momenat) dvoje ljudi stupe u brak? Ako je on alkoholicar koji ima tendenciju da je tuce kad se vrati s posla, zar se to menja vremenom potpisivanja papira? Ako je ona sterilna ili ima neki ginekoloski problem zar deca imaju vise sanse da dodju na svet ako je potpis u pogodnijem momentu?

Jel' da batalim ja ovu astrologiju? :-)

Hvala!

AstroDul
Site Admin
Posts:224
Joined:Thu Jan 01, 1970 2:00 am

Horoskop braka je vrlo važan

Post by AstroDul » Mon Apr 02, 2007 8:30 am

Horoskop braka je vrlo važan, i ako se pažljivo odabere, može mnogo da pomogne da se prevaziđu problemi u horoskopima odnosa.

Kao uvod, sa stranice

http://www.astrodule.com/brak-i-razvod.shtml

pogledajte i preslušajte sve opcije (iza opcija su video prezentacije, ili video klipovi kako je neko ovde nazvao), jedna od njih, na strani

http://www.astrodule.com/horoskop-braka.shtml

se direktno tiče pitanja koje ste postavili.

Horoskop braka se može direktno tumačiti, uzima se da Ascendent predstavlja dominantnog partnera, a Descendent -- onog drugog. Ako su im vladaoci loše postavljeni, u međusobnim lošim aspektima, oni će se svađati, ako su u dobrim aspektima, i slaganje u braku će biti bolje.

Za svaki trenutak se može praviti horoskop, a brak je nešto novo što se rađa, i svakako zaslužuje da bude bolje proučeno, na primer, tako što ćemo napraviti horoskop. Prava vrednost horoskopa braka je što je elektivan, tj. možemo birati kada će se brak sklopiti i, ako se koristi astrologija, možemo odabrati vreme tako da se postigne određeni cilj.

Na primer, ako žena ima praznu petu kuću, može se odabrati trenutak sklapanja braka tako da poboljša njene reproduktivne sposobnosti. Tačno kako bi se to izvelo, zavisi od mnogo faktora, ali generalno, dobro je postaviti da Mesec bude u Biku, jer je skoro garantovana plodnost, ili da neka dobra planeta ostane tranzitno u njenoj petoj kući (ali i da ima dobre aspekte pri tom) i sl.

Uvek je povoljno birati da Venera ima dobre aspekte, jer Venera je ljubav i harmonija bračnih partnera, bez obzira gde je Descendent tačno u horoskopu braka.

Kod nas se brakovi sklapaju četvrtkom, subotom i nedeljom, pri čemu su vladaoci Jupiter, Saturn i Sunce. Za bračne parove koji žele decu, najbolje je da sklope brak nedeljom, jer Sunce je opšta životna snaga, a kod muškarca -- sperma, prenosilac te životne snage iz tela muškarca u telo žene.

Brak subotom bi se mogao preporučiti ako je aktivna simbolika Saturna, npr. ako je velika razlika u godinama između partnera, ako oboje imaju loše aspekte Sunca ili Venere sa Saturnom i sl. Ja izbegavam da savetujem sklapanje braka subotom ako se radi o mladom bračnom paru koji odmah želi i decu.

U jednom slučaju, po mojim uputstvima, brak je sklopljen u nedelju, a subonosno DA su rekli u 09:12 -- nikom nije bilo jasno zašto tako rano, u nedelju... Nagrada? Za manje od godinu dana su dobili dete, uprkos tome što je ta žena tokom cele trudnoće pile gomilu lekova, uprkos aktivnom miomu materice, preteškom porođaju itd itd itd.

I obratno, nikako ne sklapati brak kada su aktivni aspekti Urana i Meseca, jer to vodi u emotivnu histeriju i totalnu nemogućnost mirnog zajedničkog suživota. (Odmah i da se ogradim od ovakih pravila -- neki put može i to, ali efekat takvog aspekta mora biti kompenziran drugim pojavama u horoskopu, a ako ne može ni to, onda astrolog mora da objasni šta će se dešavati kad se takav aspekt aktivira, da bračni drugovi znaju kako da ga prevaziđu.)

Sve u svemu, horoskop braka je vrlo važan, mada nikada ne može biti idealan, tj. nikada ne može inkorporirati baš sve što bi osoba poželela sebi i onom koga voli.

Ako ikako možete, astrološki odaberite momenat prvog susreta, prvog kontakta bilo koje vrste, i naravno, horoskop samog braka!

webhanuma
Posts:9
Joined:Mon Mar 26, 2007 8:42 pm

Post by webhanuma » Mon Apr 02, 2007 10:24 am

Hvala puno!
Kako na expeditivnosti, tako i na kvalitetu odgovora.
Nema sumnje da o ovome treba voditi racuna :-)

Prijatne dolazece dane vam zelim,
webhanuma

Post Reply